Polski Len

Jest taka tkanina, której włókna z każdym kolejnym praniem stają się… bardziej miękkie i wytrzymałe. Jest taka tkanina, której uprawa nie szkodzi planecie. Jest taka tkanina, która powstała po to, by dbać o człowieka. To właśnie polski len! „Len” to po łacinie „być najbardziej przydatnym”. Nie bez powodu. Naturalna odzież lniana od zawsze jest produktem cenionym za swoją funkcjonalność. Jest też symbolem luksusu i elegancji. Zanim powiemy Wam, dlaczego tak naprawdę zdecydowaliśmy się na kolekcję ubrań z lnu, koniecznie poznajcie zalety naszej tkaniny.


Lniane ubrania - ponadczasowe i uniwersalne


Len jest powszechnie wykorzystywany w kolekcjach największych światowych projektantów. W ostatnich latach trend ten przejęły również popularne sieciówki, włączając do swojej oferty lniane ubrania na niemal każdą okazję. Tak, tak! Bo współczesne ubrania z lnu to nie tylko męskie koszule, ale też mnóstwo innych elementów garderoby. Jednak w przeciwieństwie do asortymentu z sieciówek, nasza kolekcja jest uszyta w 100% z polskiego lnu. A dlaczego warto wybierać ubrania z polskiego lnu? Już wyjaśniamy.


Lniane ubrania pochłaniają wilgoć i promieniowanie UV


Odzież lniana, uszyta z polskiego lnu, cechuje się bardzo dużą przewiewnością, co docenimy zwłaszcza latem. Znakomicie sprawdza się w upalne dni, dając uczucie chłodu, pozwalając skórze swobodnie oddychać i doskonale pochłaniając wilgoć. Nasz len, z uwagi na strukturę włókien ma najwyższą ze wszystkich tkanin zdolność absorbowania wody. I, co równie ważne, nie sprawia przy tym wrażenia wilgotnego, bo bardzo szybko tę wilgoć odparowuje. Dodatkowo znajdujące się w jego włóknach ligniny absorbują promieniowanie UV! Czy można wyobrazić sobie lepszą tkaninę na lato?


Polski len jest lekki i przewiewny, a jednocześnie bardzo wytrzymały. Jest najbardziej ze wszystkich włókien roślinnych odporny na tarcie i rozciąganie! Nie płowieje, dzięki czemu posłuży w nienaruszonym stanie przez lata. Co ciekawe, nawet częste pranie lnianej odzieży w wysokich temperaturach nie jest w stanie jej zniszczyć. Wręcz przeciwnie – wzmacnia ją i poprawia jej wygląd.  


Lniane ubrania - chronią planetę, niszczą drobnoustroje

Len to materiał ekologicnzny, w pełni biodegradowalny, dzięki czemu nie zanieczyszcza naszego środowiska. Ubrania z lnu są nie tylko ekologiczne, ale też zwyczajnie… zdrowe. Len był kiedyś używany w szpitalach do opatrywania ran i leczenia blizn. To tkanina, która chroni nasze ciało przed alergenami i grzybami, dzięki czemu doskonale nadaje się dla osób z alergiami, uczuleniami i wrażliwą skórą. Len nie powoduje podrażnień, ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne, co oznacza, że niszczy drobnoustroje na skórze i błonach śluzowych!

Lniane projekty pojawiły się w Hello Morning początkowo w kolekcji pościeli. Połączenie polskiego lnu i bawełny organicznej jest zestawieniem, z którym z wielka przyjemnością spędza się w łóżku każdą wolną chwilę. To połączenie zrodziło pomysł i dało początek kolekcji ubrań codziennych. Pragniemy aby w każdej chwili naszego dnia skóra odczuwała komfort i ukojenie tak wspaniałe, jak podczas snu w naszej pościeli.Cart 0 Koszyk

No products

Darmowa wysyłka! Dostawa
0,00 zł Razem

Realizacja zamówienia (checkout)