WYPRZEDAŻ do -60% → sprawdź←

Bawełna OEKO-TEX Standard 100

OEKO-TEX to międzynarodowy certyfikat nadawany przez Stowarzyszenie OEKO-TEX, potwierdza on, że tkaniny użyte do produkcji naszych produktów nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Materiał z tym certyfikatem, to gwarancja zdrowia dla Twojej skóry.


Dlaczego ten certyfikat bawełny jest dla nas tak ważny?


Wierzymy, że to co dajesz, wraca. Przesłanie to sprawdza się w wielu kwestiach, także w odniesieniu do naszej skóry. Aby cieszyć się zdrowiem i doskonałą kondycją przez długie lata musimy dbać także o to, czym okrywamy nasze ciało każdego dnia. Materiały, z których szyjemy nasze kolekcje wybieramy starannie przez długi czas, certyfikaty i badania to  jedno, dla nas równie ważne są odczucia, które materiał wywołuje podczas kontaktu ze skórą. Ufamy tylko sprawdzonym dostawcom, których znamy od wielu lat. Ta wnikliwość i dążenie do określonego celu daje Ci gwarancję, że uszyty dla Ciebie produkt jest nie tylko piękny i przyjemny w dotyku, ale przede wszystkim nie szkodzi zdrowiu Twojej skóry.


Nasza dzianina bawełniana  spełnia wymagania humanoekologiczne STANDARD 100 by OEKO TEX. Materiał ten jest wolny od pestycydów, formaldehydu, barwników alergizujących chlorofenoli, metali ciężkich, zabronionych barwników azowych, chlorowanych związków aromatycznych.


Dlaczego jakość materiału, którym otulamy swoje ciało jest istotna?


Każdego dnia mamy styczność z rożnymi produktami i substancjami. Nikt z nas świadomie nie spożyje czy też nie nałoży na skórę powszechnie znanych środków chemicznych. Kupując ubrania nie weryfikując składu i produkcji jaką mamy pewność, że w procesie ich produkcji nie użyto środków o identycznym czy nawet bardziej niebezpiecznym składzie niż chemikalia, których świadomie unikamy? Żadną. Pestycydy, formaldehyd, ropa to tylko niektóre z nazw bardziej znanych w społeczeństwie środków, które mogą się znajdować w tkaninach niewiadomego pochodzenia, które nie posiadają certyfikatów.


Proces produkcji materiału jest wieloetapowy i długotrwały, jeśli na którymś z etapów użyte zostaną szkodliwe środki chemiczne, to niestety nawet w praniu nie pozbędziemy się ich resztek z gotowego produktu. Materiał przez to, co zostało mu zaaplikowane podczas produkcji będzie nas podtruwał przez dotyk oraz opary, które będą się uwalniać z ubrania po kontakcie ze skórą, a my będziemy wdychać.Cart 0 Koszyk

No products

Darmowa wysyłka! Dostawa
0,00 zł Razem

Realizacja zamówienia (checkout)