WYPRZEDAŻ do -60% → sprawdź←

Bawełna organiczna Hello Morning

Zanim powstała marka Hello Morning, zanim zrodził się pomysł na nazwę czy logo, byłyśmy pewne jednego - tego z jakiej dzianiny chcemy szyć. Bawełna organiczna, z której od lat tworzymy nasze unikalne wzory piżam i odzieży codziennej jest niezwykle miękka, delikatna dla skóry, a przy tym bardzo trwała i odporna na zniekształcenia. Na europejskim rynku dostępnych jest wiele rodzajów dzianin, które są bawełną organiczną. Nas jednak urzekła ta jedna wyjątkowa, którą po wielu miesiącach poszukiwań miałyśmy przyjemność poznać. Od początku czułyśmy, że wszyscy pokochają tą dzianinę równie mocno jak my. Nie myliłyśmy się, czego dowodem są nasi liczni, powracający do nas i polecający nasze produkty Klienci.

Piżamy Damskie z Bawełny Organicznej >>

Piżamy Męskie z Bawełny Organicznej >>

Piżamy Dziecięce z Bawełny Organicznej >>

_____________________________


Kilka słów o bawełnie

Bawełna była z nami od zawsze, już jako dzieci pamiętamy jak mama powtarzała, że najlepsze są ubrania bawełniane. Tak, miała rację - jednak bawełna bawełnie nierówna. Rosnące zapotrzebowanie na rynku modowym spowodowało potrzebę produkcji większej ilości surowca i w znacznie szybszym niż naturalne tempie. I tak produkcja bawełny na masową skalę wymusiła stosowanie przy jej uprawie środków, które zwiększają i maksymalizują rentowność takich upraw. W świecie, w którym liczy się ilość i finalny wynik ekonomiczny, wymyśla się metody, które mają za zadanie zmniejszyć straty, dlatego też stosuje się nawozy sztuczne, ogromne ilości sztucznych barwników oraz inne środki dające natychmiastowy efekt - dużą ilość taniego produktu niskiej jakości. Użycie ton środków chemicznych wspomagających produkcję bawełny spowodowało z jednej strony degradację środowiska naturalnego, a z drugiej epidemię alergii skórnych. Już ponad połowa z nas boryka się z problemem wrażliwej skóry.

Mając na uwadze powyższe, przerażające informację, nasze produkty szyjemy z bawełny organicznej, która pochodzi  z upraw ekologicznych. Wybrałyśmy dzianinę bawełnianą, która posiada certyfikaty potwierdzające jej skład, produkcję i pochodzenie. Materiał na szyte przez nas kolekcje został starannie dobrany, zarówno pod względem namacalnej jakości, jak i transparentności dystrybutora, który nas zaopatruje. Chcemy tworzyć nowe piękne ubrania, które nie będą obciążeniem dla środowiska. Pragniemy zaspokajać potrzeby delikatnej skóry, łącząc przyjemność dla oka, bezpieczeństwo dla skóry z troska o naszą planetę.

Certyfikowana bawełna

Możemy poszczycić się tym, że bawełna organiczna, z której korzystamy spełnia standardy Global Organic Textile Standard (GOTS)

  • składa się w 92% z naturalnych włókien (92% bawełna, 8% elastan)
  • naturalne włókna pochodzą z ekologicznych upraw
  • na uprawach stosowana jest odpowiednia gospodarka wodna
  • produkcja bawełny odbywa się z poszanowaniem człowieka oraz środowiska naturalnego


Bawełna organiczna, z której korzystamy, posiada certyfikaty OEKO-TEX STANDARD 100 KLASY I , STANDARD 100 by OEKO-TEX® , wydawane przez Polski Instytut Włókiennictwa w Łodzi, który jest członkiem Stowarzyszenia OEKO-TEX i jako jedyny w Polsce jest upoważniony do nadawania certyfikatów.

OEKO-TEX® Standard 100 jest najbardziej rozpoznawalnym na świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Certyfikat ten daje gwarancję, że kupowany produkt jest wolny od wszelkich chemicznych, szkodliwych dla Twojego zdrowia substancji. W praktyce oznacza to, że dzianina nie miała kontaktu z cięzkimi metalami, pestycydami czy szkodliwymi dla skóry chemicznymi barwnikami.

Certyfikaty dzianiny bawełnianej, z której od lat szyjemy nasze kolekcje dają nam pewność, że starannie wybrana przez nas bawełna organiczna jest:

  • zdrowa i przyjazna dla człowieka oraz środowiska
  • wolna od szkodliwych środków chemicznych, które szkodzą naszemu zdrowiu
  • przy produkcji NIE wykorzystuje się zabronionych barwników azotowych
  • jest całkowicie bezpieczna dla skóry dzieci

                                                                        

_____________________________

Poznaj naszą kolekcję piżam:               

damskie pizamy z bawelny organicznek        

meska pizama z bawelny organicznej

bawelniana pizama dla dziecka

                              Cart 0 Koszyk

No products

Darmowa wysyłka! Dostawa
0,00 zł Razem

Realizacja zamówienia (checkout)