→ Darmowa dostawa kurierem DHL

Nasza bawełna organiczna

Produkcja bawełny na masową skalę wymusiła stosowanie przy jej uprawie środków, które zwiększają i maksymalizują rentowność takich upraw. W świecie, w którym liczy się ilość i finalny wynik ekonomiczny, wymyśla się metody, które mają za zadanie zmniejszyć straty. Dlatego też stosuje się nawozy sztuczne, ogromne ilości sztucznych barwników oraz inne środki dające natychmiastowy efekt - dużą ilość taniego produktu niskiej jakości. Użycie tony środków chemicznych wspomagających produkcję bawełny spowodowało z jednej strony degradację środowiska naturalnego, a z drugiej epidemię alergii skórnych. Już ponad połowa z nas boryka się z problemem wrażliwej skóry.

Mając na uwadze powyższe przerażające nas informację, nasze produkty zostały wykonane tylko i wyłącznie z bio bawełny pochodzącej z upraw ekologicznych. Wybraliśmy bawełnę organiczną posiadającą certyfikaty potwierdzające jej skład i pochodzenie. Materiał na szyte przez nas kolekcje został staranie dobrany, zarówno pod względem namacalnej jakości, jak i transparentności dystrybutora, który nas zaopatruje.

Możemy poszczycić się tym, że bawełna organiczna, z której korzystamy spełnia standardy Global Organic Textile Standard (GOTS)

  • składa się w 92% z naturalnych włókien (92 % bawełna, 8 % elastan)
  • naturalne włókna pochodzą z ekologicznych upraw
  • na uprawach stosowana jest odpowiednia gospodarka wodna
  • produkcja bawełny odbywa się z poszanowaniem człowieka oraz środowiska naturalnego

Używana przez nas bawełna posiada także  certyfikaty OEKO-TEX STANDARD 100 KLASY I , STANDARD 100 by OEKO-TEX® , wydawane przez Polski Instytut Włókiennictwa w Łodzi, który jest członkiem Stowarzyszenia OEKO-TEX i jako jedyny w Polsce jest upoważniony do nadawania certyfikatów. STANDARD 100 by OEKO-TEX® jest najbardziej na świecie rozpoznawalnym znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych.
Oznacza to, że stosowana przez nas bio-bawełna jest:
  • zdrowa i przyjazna dla człowieka oraz środowiska
  • wolna od szkodliwych środków chemicznych, które szkodzą naszemu zdrowiu
  • przy produkcji NIE wykorzystuje się zabronionych barwników azotowych
  • jest całkowicie bezpieczna dla skóry dzieci

Zależy nam na tym aby nasze produkty były EKO - całkowicie  bezpieczne dla Twojej skóry a także dla środowiska, dlatego jako Hello Morning rozpoczęliśmy proces certyfikowania naszych produktów także innymi, równie ważnymi oznaczeniami. Już wkrótce będziemy mogli się nimi pochwalić.

                                                                                                                                      Cart 0 Koszyk

No products

Darmowa wysyłka! Dostawa
0,00 zł Razem

Realizacja zamówienia (checkout)

Follow us on Facebook